ساخت کنترل سفارشی در سی شارپ

ساخت کنترل سفارشی در سی شارپ

با سلام و احترام خدمت همه کاربران عزیز سایت زنگ کلاس.
ما در جلسه های قبل شما را با ساحت کتابخانه سفارشی و ساخت کتابخانه سفارشی و انتشار در Nuget داخلی آشنا کردیم که یکی تکنیک های پر کاربرد در شرکت های بزرگ نرم افزاری می باشد. حال یکی از چالش های بزرگ این است ما یک خاصیت ها یا رویداد های خاصی داریم که در محصولی که تولیدمیکنیم یکی است مثلا کنترل TextBox ما زمانی که فوکوس می شود رنگ پس زمینه کنترل ما باید تغییر ولی اینعمل را باید برای هر کنترل در رویداد Enter این کنترل زد و در رویداد Leave دوباره به حالت اولش برگرداند، حال فکر کنید در فرمی ۱۰ عدد کنترل TextBox و ۵۰ فرم محصول ما داشته باشد، باید برای هر کنترل جدا گانه این رویداد ها را کد زد؟
نه برای تسریع در تولید محصول و یک تکنیک حرفه ایی شرکت ها از کنترل سفارشی خودشان استفاده می کنند.
ما در این آموزش قصد داریم به شما بگوییمچطور یک کنترل سفارشی ایجاد و در پروژه های خود استفاده کنید.
پس با همراه باشید.

از اینکه تا با این لحظه ما رو دنبال کردید صمیمانه خرسندیم. شما می توانید ما را در شبکه های مجازی تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید و از آخرین خبر های سایت مطلع شوید و برای دریافت این ویدیوو های آموزشی می توانید به کانال آپارات و یا یوتیوب زنگ کلاس مراجعه کنید و برای دریافت سورس کد این آموزش از کانال تلگرامی و یا گیت هاپ ما می توانید استفاده کنید..
با تشکر از همراهی شما.

ابراهیم رعیت پرور

ابراهیم رعیت پرور هستم برنامه نویس دات نت. از سال 1382 با برنامه نویسی آشنا شدم و الان نزدیک به 10 ساله دارم به طور حرفه ای برنامه نویسی میکنم و برنامه های زیادی رو تو پلتفرم ویندوز با سی شارپ و کیوت و دلفی پیاده کردم و دوست دارم تجربه خودم در این بازار رو به همه کاربران زنگ کلاس تقسیم کنم. امیدوارم در این راستا بتوانم کمک شایانی به همه کاربران عزیز سایت زنگ کلاس انجام بدم و همه دوستان عزیز به راحتی و با کمترین هزینه ممکن وارد به دنیای زیبای برنامه نویسی بشوند.با تشکر ابراهیم رعیت پرور تلوکی

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها