آیا یک برنامه نویس آینده شغلی دارد؟

با سلام و احترام خدمت همه کاربران سایت زنگ کلاس.
در واقع یکی از سوال های متداول از کسی که در حوزه نرم افزار کار می کند همین است بله، آیا برنامه نویسی آینده دارد؟
خب این سوال را از دیدگاه های متفاوتی می شود ارزیابی کرد;
برنامه نویسی در چه حوزه ای؟
برنامه نویسی در چه پلتفرمی؟
برنامه نویسی در چه زبانی؟
برنامه نویسی در ایران؟
و….
کلی سوال وجود دارد که باید دید، و همه ی این سوال ها نیز برای یک فرد تازه وارد به دنیای برنامه نویسی عادی است.

چه پلتفرمی را انتخاب کنم؟

ولی جواب سوال اصلی ما که برنامه نویس آینده شغلی دارد؟ باید بگویم بله و اینکه همه چیز بستگی دارد که خود فرد چقدر بتواند خودش را بالا بکشد و چقدر خودش را با تکنولوژی روز وقف داده باشد.
یک برنامه نویس نباید از هر زبانی یه مقداری یاد بگیرد و بگوید که من یک برنامه نویسم، یک برنامه نویس باید در یکی از حوزه های خودش متخصص باشد و بتواند به صورت حرفه ای یک پروژه را پیاده سازی کند.
حال این پروژه میتواند یک اتوماسیون باشد یا اینکه یک بیزینس تخصصی در یک حوزه خاص علمی،، نکته مهم این است که تسلط فرد مورد نظر، بروز بودن، منعطف بودن با تکنولوژی های روز و استفاده مناسب آن در بیزینسی که در آن وجود دارد.
برای مثال زمانی که EF Code First آمد، خیلی از برنامه نویسها در برابرش ایستادگی کردن و هنوز هنوزه هم می گویند برای بیزینس های بزرگ جوابگو نیست.
چرا این حرف را می زنند چون خودشان به این سمت نرفتن و از همون روش قدیمی راحت ترن و مزایای این تکنولوژی روز با خبر نیستند.
پس شما نباید از این بترسید که یک برنامه نویس آینده ندارد، من جرات میگم یک برنامه نویس حرفه ای همیشه برایش کار هست چون دنیای امروز و فردای ما با تکنولوژی گره خورده و روز به روز وابستگی های ما به نرم افزار ها بیشتر هم می شود.
حتی بیشتر شرکت های خصوص و ارگان هایی که کار اصلی شان تولید چیز دیگه ای هست برای روال کار بیزینس خودشان واحد برنامه نویسی ایجاد می کنند تا وابستگی های خودشان به شرکت های بیرونی را کم کرده و به سرعت تولید خودشان اضافه کنند، پس با خیال راحت به دنیای بزرگ برنامه نویسی قدم بردارید و با قدرت پیش برید که آینده نزد ما برنامه نویس ها است.

ابراهیم رعیت پرور

ابراهیم رعیت پرور هستم برنامه نویس دات نت. از سال 1382 با برنامه نویسی آشنا شدم و الان نزدیک به 10 ساله دارم به طور حرفه ای برنامه نویسی میکنم و برنامه های زیادی رو تو پلتفرم ویندوز با سی شارپ و کیوت و دلفی پیاده کردم و دوست دارم تجربه خودم در این بازار رو به همه کاربران زنگ کلاس تقسیم کنم. امیدوارم در این راستا بتوانم کمک شایانی به همه کاربران عزیز سایت زنگ کلاس انجام بدم و همه دوستان عزیز به راحتی و با کمترین هزینه ممکن وارد به دنیای زیبای برنامه نویسی بشوند.با تشکر ابراهیم رعیت پرور تلوکی

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها