کاربرد Application.DoEvent در #C

کاربرد Application.DoEvent

با سلام خدمت همه کاربران عزیز سایت زنگ کلاس.

زمانی که برنامه هایی را که ما می نویسیم در روال کار خودش یک رفتار هایی دارن مثلا، زمانی که کلیکی انجام می شود یا اینکه سایز کنترل هایی را تغییر می دهیم و یا جابجا می کنیم، هر کدام از این رفتار در صفی پیغامی قرار می گیرند و هر دستوری که زودتر در صف قرار گرفته باشد زودتر کار خودش را انجام میدهد و تا زمانی که کار دستور اول تمام نشده است کار دستور دوم شروع نمی شود.

ولی دستور Application.DoEvent به ما این امکان را می دهد که بتوانیم دستور های درون صف را اجرا کنیم.
نکته مهمی که در این دستور است و باید مواظب آن بود این است که دستور Application.DoEvent بر روی Thread اصلی برنامه اجرا می شود و همین امر باعث می شود که با یک اشتباه کوچک در جایی که از این دستور استفاده می کنیم برنامه با خطاهایی جبران ناپذیری برخورد کند.

با تشکر از اینکه تا این لحظه ما را دنبال کردین برای دریافت سورس کد می توانید از طریق کانال تلگرامی ما و یا از طریق گیت هاب ما اقدام بفرمایید.

ابراهیم رعیت پرور

ابراهیم رعیت پرور هستم برنامه نویس دات نت. از سال 1382 با برنامه نویسی آشنا شدم و الان نزدیک به 10 ساله دارم به طور حرفه ای برنامه نویسی میکنم و برنامه های زیادی رو تو پلتفرم ویندوز با سی شارپ و کیوت و دلفی پیاده کردم و دوست دارم تجربه خودم در این بازار رو به همه کاربران زنگ کلاس تقسیم کنم. امیدوارم در این راستا بتوانم کمک شایانی به همه کاربران عزیز سایت زنگ کلاس انجام بدم و همه دوستان عزیز به راحتی و با کمترین هزینه ممکن وارد به دنیای زیبای برنامه نویسی بشوند.با تشکر ابراهیم رعیت پرور تلوکی

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها