ساخت فرم شیشه ای در سی شارپ

ساخت فرم شیشه ای در سی شارپ

با سلام و احترام خدمت همه کاربران عزیز سایت زنگ کلاس.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برنامه هایی را اجرا کنید و زمانی که فرمی بالا می آید یا Splash Screen آن بالا می آید طوری باشد که محتویات زیر فرم مثلا دسکتاپ هم مشخص است و به صورت یه فرم خشک مستطیلی نمایش داده نمی شود.
برای مثلا نرم افزار های Adobe رو ببینید زمانی که اجرا می شود با طراحی زیبای Splash Screen چقدر به جذابیت برنامه اضافه میکند به همون حالت نمایش ندادن یک فرم خشک مستطیلی.
این نوع طراحی فرم معروف به فرم شیشه ای هستند که جاهایی از عکس که Transparency دارد را نمایش نمی دهد و مانند یک شیشه که محتویات پشت شیشه مشخص است عمل می کند.
در ویدیوی آموزشی زیر ما به صورت عملی این فرم را طراحی می کنیم:

با تشکر از اینکه تا به این لحظه ما را دنبال کردید. برای دریافت سورس آموزش می توانید از طریق لینک گیت هاب یا کانال تلگرامی زنگ کلاس اقدام نمایید.

ابراهیم رعیت پرور

ابراهیم رعیت پرور هستم برنامه نویس دات نت. از سال 1382 با برنامه نویسی آشنا شدم و الان نزدیک به 10 ساله دارم به طور حرفه ای برنامه نویسی میکنم و برنامه های زیادی رو تو پلتفرم ویندوز با سی شارپ و کیوت و دلفی پیاده کردم و دوست دارم تجربه خودم در این بازار رو به همه کاربران زنگ کلاس تقسیم کنم. امیدوارم در این راستا بتوانم کمک شایانی به همه کاربران عزیز سایت زنگ کلاس انجام بدم و همه دوستان عزیز به راحتی و با کمترین هزینه ممکن وارد به دنیای زیبای برنامه نویسی بشوند.با تشکر ابراهیم رعیت پرور تلوکی

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها