تگ HTML چیست؟

در این مقاله قصد داریم شما را به html آشنا کنیم.
HTML مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است.
تمام سایت هایی که وجود دارن به واسطه ابن زبان همراه با CSS طراحی شدن. این زبان با استفاده از تگ هایی که دارد مانند پارگراف، جداول، هدینگ ها، تصویر و …. تگ های دیگر صفحه های وب ما را طراحی می کند.
البته در نظر بگیرید که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست و یک زبان برای نشانه گذاری ابر متن ها است.
تگ های HTML هر کدام معنا و مفهوم خودشان را دارند مثلا برای ساخت پارگراف از تگ P استفاده می کنیم و یا برای بارگذاری عکس از تگ IMG استفاده میکنیم که در آینده با تگ ها هم نیز آشنا می شویم.
این تگ ها در قالب یه فایل متنی که با پسوند html یا htm ذخیره می شوند، قابل استفاده هستند و برای مرورگر هایی که وجود دارن قابل فهم هستند.
این را در نظر بگیرید HTML مانند یک بدنه ساختمان هست که فنداسیون آن زده شده و برای زیبایی آن باید با CSS ترکیب شود.
امید واریم این مقاله برای شما کاربران عزیز سایت زنگ کلاس مفید قرار گرفته شده باشد.

ابراهیم رعیت پرور

ابراهیم رعیت پرور هستم برنامه نویس دات نت. از سال 1382 با برنامه نویسی آشنا شدم و الان نزدیک به 10 ساله دارم به طور حرفه ای برنامه نویسی میکنم و برنامه های زیادی رو تو پلتفرم ویندوز با سی شارپ و کیوت و دلفی پیاده کردم و دوست دارم تجربه خودم در این بازار رو به همه کاربران زنگ کلاس تقسیم کنم. امیدوارم در این راستا بتوانم کمک شایانی به همه کاربران عزیز سایت زنگ کلاس انجام بدم و همه دوستان عزیز به راحتی و با کمترین هزینه ممکن وارد به دنیای زیبای برنامه نویسی بشوند.با تشکر ابراهیم رعیت پرور تلوکی

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها